60χρονος Αγρινιώτης και 50χρονη που εκπαίδευε οι τραυματίες αιωροπτεριστές στην Εξάνθεια
Ένας 60χρονος Αγρινιώτης και η 50χρονη που φέρεται να εκπαίδευε είναι οι τραυματίες μετά την πτώση με αλεξίπτωτο πλαγιάς (παραπέντε) την Πέμπτη 16 Ιουλίου στη θέση Ράχη, στην Εξάνθεια.
Σύμφωνα με πληροφορίες του agriniopress.gr και οι δύο φέρουν πολλαπλά κατάγματα και ο 60χρονος, που φέρεται να εκπαίδευε την 50χρονη, και είχε διακομιστεί στο νοσοκομείο Ιωαννίνων νοσηλεύεται πλέον στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Νοσοκομείου Πτολεμαΐδας.
Τα αίτια του ατυχήματος ερευνά η Αστυνομία Λευκάδας.