Την Λευκάδα θα επισκεφτεί στις 23-24 Ιουλίου η Αντιπεριφερειάρχης Οικονομικών και Πολιτισμού Κ. Μοθωναίου
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΕ Λευκάδας:
«Την Λευκάδα θα επισκεφθεί την Πέμπτη 23 και την Παρασκευή 24 Ιουλίου 2020 η Αντιπεριφερειάρχης Οικονομικών και Πολιτισμού της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων Κατερίνα Μοθωναίου.
Η κ. Μοθωναίου θα επισκεφθεί το Κάστρο της Αγίας Μαύρας, το Αρχαίο θέατρο, τον Άγιο Μηνά, την Φανερωμένη και τον Άγιο Σπυρίδωνα.
Θα συμμετάσχει σε συσκέψεις εργασίας με τις Υπηρεσίες αναφορικά με τον προγραμματισμό που πρέπει να υλοποιηθεί σε θέματα αρμοδιότητάς της αλλά και στο σχεδιασμό της ενίσχυσης των πολιτιστικών εκδηλώσεων του καλοκαιριού».