![1_troxaio_Lefkada](http://www.kolivas.de/wp-content/uploads/2020/08/1_troxaio_Lefkada.jpg)
Τροχαίο ατύχημα με την εμπλοκή δύο ΙΧ αυτοκινήτων σημειώθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας 10 Αυγούστου στην συμβολή των οδών Ι. Καποδίστρια και Πεφανερωμένης στην πόλη της Λευκάδας.
![2_troxaio_Lefkada](https://live.staticflickr.com/65535/50210340252_0dc4b6b99c_z.jpg)
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες πέρα από τις υλικές ζημιές δεν υπήρξαν σοβαροί τραυματισμοί.
![3_troxaio_Lefkada](https://live.staticflickr.com/65535/50209541798_fb352b992a_z.jpg)
Λευκάδα πόλη 10 Αυγούστου 2020 ώρα 12:00 , πλατεία Αγίου Μηνά πρός έξοδο.
Αωαμονή 7 ατόμων στο ΑΤΜ ALPHA BANK.
Πάνω σε ποδηλατόδρομο και εσοχές πςζοδρομίων παρκαρισμάωα αυτοκίνητα. Παραπκάνώ δέξίά πρίν κάποιο φαρμακείο κλειστή φορτηγό παραρισμένο διαγώνια .
Καθήμενοι στις καρέκλες καφενείων στα πεζοδρόμια.
Διαρκή κίνηση, διαρκές μποτιλιάρισμα, στάθμευση αυτοκθνήτου απροκάλυπτα με alarm μέσα στον δρόμο , διακοπή κυκλοφορίας , ακούγεται η σειρήνα του οχήματος της δημοτικής αστυνομίας για να διώξει το σταθμευμένο με alarm αυτοκίνητο μέσα στο δρόμο. Το αυτοκίνητο αυτό δεν φεύγει, η σειρήνα ηχεί, και μετά από 2 λεπτά της ώρας το αυτοκίνητο φεύγει , ο οδηγός γελκά κοροιδεύοντας κυτώντας γύρω του περιχαρής.
Κλίση η δημοτική αστυνομία δεν γράφει.
Έρχεται μαύρο suv και παρκάρει πάνω στον ποδηλατόδρομο με alarm μπροστά στην aloha bank. Αμέσως τυχαία έρχεται η τροχαία με αυτοκίνητο βάζει σειρήνα για να φύγει ο οδηγός του μαύρου Suv. O οδηγός υπό την απειλή της τροχαίας μπαίνει στο suv και φεύγει.
Συνθήκες χειρότερες δεν μπορούν νσ υπάρξουν.
Θόρυβος διαρκή κίνηση κορναρίσματα πεζοδρόμια ποσηλατόδρομοι πιασμένα από αυτοκίνητα , μηχανάκια με κομένες εξατμίσεις με τους μάγκες αναβάτες να γκαζώνουν σκόπιμα, λούμπεν συνθήκη πόλης.
Στις εσοχές των πεζοδρομίων μόνιμα παρκαρισμένο ένα ογκώδεςOick up φορτηγάκι τύπου Datsun , να καλύπτει όλο τον χώρο παρκαρίσματος πιθανής φορτοκεκφωρτοτικής εφοδιαστικής χρήσης για καταστήματα.
Ένα σημείο πόλης φόβος και τρόμος και αναίδειας οδηγών .
Η δημοτική αστυνομία και η τροχαία ειναι υπαρκτές μονο για κορναρίσματα με σειρήνες που τρυπάνε το κρανίο.
Έξω απ την πόρτα της alpha bank 8 -10 άτομα περιμένουν την σειρά εισόδου.
Διαρκή ροή αυτοκινήτων. Θόρυβος μυρωδία καυσαερίου χαμός ώ χαμός, χάος, αναίδεια οδηγών , πεζοί δυσκολεύονται να διατρέξουν τα πεζοδρόμια, καρέκλες σε αυτά.
Καλή συνέχεια.. εις ανώτερα