Σήμερα η εκδήλωση της ΚΝΕ στους Τσουκαλάδες στα πλαίσια του 46ου Φεστιβάλ ΚΝΕ – Οδηγητή
Σήμερα, στις 9 το βράδυ, οι εκδηλώσεις της Οργάνωσης Λευκάδας της ΚΝΕ στο πλαίσιο του 46ου Φεστιβάλ ΚΝΕ – «Οδηγητή» στην κεντρική πλατεία (στην εκκλησία) των Τσουκαλάδων.
Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει ομιλία από στέλεχος της ΚΝΕ και αφιέρωμα στο έντεχνο και λαϊκό τραγούδι.
Λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών της πανδημίας θα τηρηθούν όλα τα απαραίτητα υγειονομικά μέτρα προστασίας και αυτοπροστασίας (καθήμενοι συμμετέχοντες, μάσκες, τήρηση αποστάσεων, αντισηπτικά, απολύμανση αντικειμένων, κλπ.).
Στο χώρο θα λειτουργήσει έκθεση βιβλίου της «Σύγχρονης Εποχής».