Κατεπείγουσα συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δ. Λευκάδας την Παρασκευή
Συνεδριάζει κατεπειγόντως την Παρασκευή 19 Μάρτη 2021, στις 11.00 π.μ., με τηλεδιάσκεψη, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα η Οικονομική Επιτροπή του Δήμου Λευκάδας:
ΘΕΜΑ 1ο: Απόφαση Ο.Ε για σύνταξη έκθεσης και κατάρτιση απολογισμού, οικον. έτους 2019 του Δήμου Λευκάδας. Εισηγητής: Αναστάσιος Γαζής, Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 2ο: Απόφαση Ο.Ε. για σύνταξη έκθεσης ισολογισμού και αποτελεσμάτων χρήσης οικ. έτους 2019 του Δήμου Λευκάδας. Εισηγητής: Αναστάσιος Γαζής, Αντιδήμαρχος
Η Συνεδρίαση κρίνεται κατεπείγουσα και για τα δύο θέματα, διότι:
Η σύμβαση παροχής υπηρεσίας μεταξύ του Δήμου Λευκάδας και της εταιρείας Συνεργαζόμενοι Ορκωτοί Λογιστές Α.Ε. για τον έλεγχο των οικονομικών καταστάσεων έτους 2019, λήγει στις 20-3-2021. Η Εταιρεία απέστειλε τις οικονομικές καταστάσεις που αφορούν στα ανωτέρω θέματα, στις 18/3/21 (αρ. πρωτ. 13009/18-3-21).