Συγκέντρωση και πορεία για μέτρα προστασίας της υγείας και ενάντια στην κρατική καταστολή
Συγκέντρωση για άμεσα μέτρα προστασίας της υγείας και ενάντια στην κρατική βία και καταστολή πραγματοποίησε το απόγευμα της Πέμπτης 18 Μάρτη 2021, στην πλατεία Μαρκά, το Εργατικό Κέντρο Λευκάδας-Βόνιτσας. Στην κινητοποίηση καλούσε επίσης ο Σύλλογος Εργαζομένων του Νοσοκομείου Λευκάδας.
Στην συγκέντρωση απηύθυναν χαιρετισμούς ο Νώντας Κοντοπρίας, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στα ξενοδοχεία, εστιατόρια και συναφή επαγγέλματα και ο Χρήστος Βεργίνης, πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων του Νοσοκομείου. Την κεντρική ομιλία έκανε ο Βαγγέλης Βεροιώτης, μέλος της διοίκησης του Εργατικού Κέντρου.
Ακολούθησε πορεία με κατάληξη την πλατεία του Αγίου Μηνά με συνθήματα κατά της καταστολής και διεκδίκησης μέτρων προστασίας για τους εργαζόμενους.