Δύο πρόστιμα χθες Δευτέρα στη Λευκάδα για παράβαση του περιορισμού μετακίνησης
Συνεχίζονται οι εντατικοί έλεγχοι στα Ιόνια Νησιά από ειδικά συνεργεία των Υπηρεσιών των αντίστοιχων Διευθύνσεων Αστυνομίας για την εφαρμογή των μέτρων αποφυγής και περιορισμού της διάδοσης του κορωνοϊού.
Χθες Δευτέρα 22.03.2021 βεβαιώθηκαν 26 παραβάσεις στην Κέρκυρα, 7 στη Ζάκυνθο, 5 στην Κεφαλονιά και 2 στη Λευκάδα, για περιορισμό μετακίνησης και επιβλήθηκαν ισάριθμα διοικητικά πρόστιμα των 300 ευρώ.
Επίσης, διαπιστώθηκαν 9 παραβάσεις στην Κέρκυρα και 1 στη Ζάκυνθο, για μη χρήση μάσκας, για τις οποίες προβλέπεται διοικητικό πρόστιμο.