Το παιδικό τμήμα της Χορωδίας «Αρμονία» Πρέβεζας στις εκδηλώσεις της Ένωσης Επτανήσων
Στην ιδιαίτερα τιμητική συμμετοχή του παιδικού της τμήματος σε παραγωγή που υλοποιήθηκε από το Ιόνιο Πανεπιστήμιο Κέρκυρας στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων της Ένωσης Επτανήσων με την Ελλάδα αναφέρεται η Χορωδία «Αρμονία» Πρέβεζας.
Η παραγωγή είχε αναφορά στον Εθνικό Ύμνο της χώρας μας και συμμετείχαν 6 χορωδίες από όλη την Ελλάδα προκειμένου να ερμηνεύσουν στίχους από τον «Ύμνο εις την Ελευθερία» σε ποίηση Διονυσίου Σολωμού και μουσική Νικολάου Μάντζαρου με την προσαρμογή του Πανεπιστημιακού καθηγητή Ευστάθιου Μακρή.
Η Χορωδία Πρέβεζας πραγματοποίησε την ηχητική εγγραφή στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου της Ι. Μ. Νικοπόλεως και Πρεβέζης, ενώ η βιντεοσκόπηση έγινε στο Ρωμαϊκό Ωδείο της Αρχαίας Νικόπολης, πάντα υπό την διεύθυνση της μαέστρου Ανέλιας Στεφάνοβα. Ευχαριστεί δε, όλους όσοι συμμετείχαν στην ξεχωριστή αυτή στιγμή για το παιδικό τμήμα της «Αρμονίας» η οποία είναι διαθέσιμη στην σελίδα της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων:
(Δημοτική Ραδιοφωνία Πρέβεζας)