Euro 2021: Με 4-0 η Δανία νίκησε την Ουαλία και πέρασε στα προημιτελικά | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Σα, Ιουν 26th, 2021

Euro 2021: Με 4-0 η Δανία νίκησε την Ουαλία και πέρασε στα προημιτελικά

wales-denmark-euro-2020Πηγή: Associated Press

Τέσσερα γκολ σημείωσε η Δανία σε βάρος της Ουαλίας που έδειξε ότι δεν ήταν στο γήπεδο!

Οι Σκανδιναβοί ήταν σαφώς καλύτεροι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν με 1-0 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη πέτυχαν άλλα τρία γκολ και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 4-0! Με αυτό τον τρόπο η Δανία πήρε πανηγυρική πρόκριση στα προημιτελικά.

Οι Ουαλοί ξεκίνησαν καλά τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα και είχαν ορισμένες τελικές, ωστόσο στη συνέχεια σχεδόν εξαφανίσθηκαν και μετά το 2-0 έδειξαν ότι παράτησαν τον αγώνα.