Για καυτό νερό στις βρύσες τους διαμαρτύρονται κάτοικοι των ορεινών οικισμών Αλεξάνδρου
Το λάστιχο ύδρευσης από τα Λαζαράτα που υδροδοτεί τους οικισμούς του Αλέξανδρου
Πέρα από τις συχνές διακοπές για το καυτό νερό που φθάνει στις βρύσες τους διαμαρτύρονται κάτοικοι των ορεινών οικισμών της Κοινότητας Αλεξάνδρου.
Το γεγονός αυτό οφείλεται βέβαια στους επιφανειακούς σωλήνες ύδρευσης που είναι εκτεθειμένοι όλη τη μέρα στο φως του ηλίου, σε συνδυασμό με το κύμα καύσωνα που επικρατεί τις τελευταίες μέρες και στο νησί μας.
αν σκεφτεί κανείς πως ο καθηγητής κυριος Φλογαίτης ο μόνιμος υπουργός εσωτερικών σε κάθε εκλογική περίοδο,είχε πει πως είχε δεσμεύσει αποκλειστικά για αυτό το έργο 100000 ευρώ,που στην πορεία έγιναν 60,μετα 40,κ στον εργολάβο έδωσαν 20,πρέπει να λέμε πάλι καλά,που έβαλαν εναν εξωτερικό σωλήνα κ παίρνουμε έστω κ καυτό νερό
Δεν θέλουμε και θερμοσίφωνα.. Κάνουμε και οικονομία..