Προκρίθηκε στην επόμενη φάση ο ΠΑΟΚ | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Πε, Αυγ 12th, 2021

Προκρίθηκε στην επόμενη φάση ο ΠΑΟΚ

paok-mpoemian-2Πηγή: Eurokinissi/Motionteam

Με 2-0 ο ΠΑΟΚ πήρε την πρόκριση στα play off του Europa Conference League ξεπερνώντας το εμπόδιο της Μποέμιανς που τον είχε νικήσει στον 1ο αγώνα με 2-1.

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε συνολικά τρία γκολ και πλέον περιμένει να μάθει την αντίπαλη ομάδα για τους επόμενους δύο αγώνες.

Το παιχνίδι στην Τούμπα ξεκίνησε ιδανικά για τον δικέφαλο που στο 4ο λεπτό έκανε το 1-0 και στο 29ο λεπτό πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Η Μποέμιανς είχε κάποιες ευκαιρίες αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν πιο αποφασιστικός ενώ του ακυρώθηκε γκολ αν και στην τηλεοπτική μετάδοση φάνηκε πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή στο τέρμα.