Φωτιά τώρα σε αυτοκίνητο στην πόλη της Λευκάδας στο δρόμο μπροστά από την Παναγία των Ξένων
Φωτιά εκδηλώθηκε πριν λίγη ώρα (το μεσημέρι της Παρασκευής 20 Αυγούστου) μέσα σε ΙΧ αυτοκίνητο το οποίο κινούνταν στο δρόμο που βγάζει από την εκκλησία της Παναγίας των Ξένων στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Λευκάδας.
Άμεση ήταν η επέμβαση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Λευκάδας η οποία βρέθηκε με δύο πυροσβεστικά οχήματα στο σημείο, ενώ το συμβάν ανέσυρε από τη μνήμη την μεγάλη πυρκαγιά στο ιστορικό κέντρο της πόλης της Λευκάδας που είχε σημειωθεί πριν πέντε χρόνια, τον Αύγουστο του 2016, λίγα μόλις μέτρα πιο πάνω.