Το υπέροχο κιόσκι του Δήμου … και τα σκουπίδια
«Το υπέροχο κιόσκι του δήμου για να θαυμάζουν οι τουρίστες το Νυδρί, τη Μαδουρή, τον Σκορπιό και γενικά την καταπληκτική θέα του νησιού μας…», σχολιάζει αναγνώστης μας που μας έστειλε και τις φωτογραφίες, με τα σκουπίδια να ξεχειλίζουν από το καλαθάκι των απορριμμάτων και να είναι διάσπαρτα τριγύρω.
Το κιόσκι βρίσκεται στην περιοχή «Φαγιάς», στο δρόμο Πλατυστόμων – Περιγιαλίου, σε ένα λόφο πάνω από το Νυδρί, στη δυτική πλευρά των Σκάρων, όπου σταματούν οι οδηγοί των αυτοκινήτων, ντόπιοι και επισκέπτες, για να θαυμάσουν την όμορφη θέα.