Άνθισε το πρώτο προστατευμένο Κρινάκι της Παναγιάς στην παραλία του Αη Γιάννη
Δεύτερη συνέχεια με τα Κρινάκια της Παναγιάς (Pancratium maritimum) στον Άη Γιάννη δίνει με ανάρτησή της στον προσωπικό της λογαριασμό στο fb που μας κοινοποιήθηκε η κα Δώρα Μαυρωνά.
Όπως γράφει: «Άνθισε το 1ο από τα προστατευμένα κρινάκια. Με μεγάλη χαρά είδα σήμερα κι άλλα νεαρά φυτά σε μια μικρή αποικία με λίγα λουλούδια στο μεσαίο κομμάτι της παραλίας του Αη Γιάννη, εκεί που είναι φαρδιά η αμμουδιά και δεν πέφτει κάθε χρόνο άμμος».