Το πάλεψαν αλλά έχασαν στο τάι μπρέικ από τον ΑΣ Γιάννινα οι Ελπίδες Λευκάδας
Έληξε πριν λίγη ώρα στο Κλειστό Γυμναστήριο Λευκάδας ο αγώνας βόλεϊ ανδρών μεταξύ των ομάδων ΑΣ Βόλεϊ Λευκάδος «Ελπίδες» και ΑΣ Γιάννενα για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής κατηγορίας Πετοσφαίρισης Ανδρών, που βρήκε την λευκαδίτικη ομάδα να σημειώνει την δεύτερη στη σειρά ήττα της καθώς το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 3-2 σετ υπέρ των φιλοξενουμένων.
Οι Ελπίδες Λευκάδας αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 σετ δεν κατέθεσαν τα όπλα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 τα σετ αλλά έχασαν τελικά με 11-15 στο τάι μπρέικ.
Τα παιγνίδια της 2ης Αγωνιστικής
ΕΛΠΙΔΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 2-3
ΑΣ ΒΟΛΙΣ ΑΣΠ – ΕΡΜΗΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ (12/12/2021 ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 17:30 )
ΑΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ – ΑΓΣΙ (13/12/2021 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 16:00)