Δέηση Πρωτοχρονιάς και κοπή βασιλόπιτας στον Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελίστριας
Τήν ἐρχόμενη ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 31 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2021 καί ὥρα 10.30 τό βράδυ στόν Ἱερό Μητροπολιτικό Ναό Εὐαγγελιστρίας Λευκάδος θά τελεσθεῖ ἡ ἀκολουθία τοῦ Ἁγιασμοῦ καί εἰδική δέηση μέ τήν εὐκαιρία τῆς ἔναρξης τοῦ νέου ἔτους 2022.
Στή συνέχεια θά κοπεῖ ἡ πρωτοχρονιάτικη Βασιλόπιτα.
Προσκαλοῦμε ὅλους σέ αὐτή τήν σύναξη προσευχῆς.
(Ἀπό τό Ἐκκλησιαστικό Συμβούλιο)