Αναπαράσταση Χωριάτικου Σπιτιού στο δημοτικό κτίριο Εξάνθειας
Το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Σφακιωτών διοργανώνει στο πλαίσιο των εκδηλώσεων «Πολιτιστικό Καλοκαίρι Λευκάδας 2008» στο δημοτικό κτίριο του Δ. Δ. Εξάνθειας -είναι ένα παραδοσιακό κεφαλοχώρι του δήμου, χτισμένο αμφιθεατρικά σε μια πλαγιά- αναπαράσταση ενός παλιού χωριάτικου σπιτιού. Η έκθεση λειτουργεί από τις 3 έως 17 Αυγούστου 2008 και είναι ανοιχτή από τις 10:00 – 13:00 και από τις 17:00 – 22:00 κάθε μέρα.
Στο ίδιο κτίριο μπορείτε να δείτε και την Έκθεση Αγιογραφίας Λευκαδίων Αγιογράφων. Η έκθεση αυτή γίνεται το ίδιο διάστημα και είναι ανοιχτή επίσης τις ίδιες ώρες.