Δήμος Λευκάδας: Παραιτήσεις και αντικαταστάσεις μελών του διοικητικού συμβουλίου Νομικών Προσώπων και Επιτροπών
Δεκτή έκανε το Δημοτικό Συμβούλιο Λευκάδας στη σημερινή του συνεδρίαση την παραίτηση της δημότισσας κας Αργυρής Κατωπόδη, από τη θέση του τακτικού μέλους του Διοικητικού Συμβουλίου του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Λευκάδας. Ύστερα από πρόταση του Δημάρχου Λευκάδας τη θέση της καταλαμβάνει ο δημότης κ. Λογοθέτης Ευάγγελος.
Δεκτές έγιναν επίσης από το Δημοτικό Συμβούλιο Λευκάδας οι παρακάτω παραιτήσεις:
– του δημοτικού συμβούλου κ. Γιώργου Τσιρογιάννη, από τη θέση του τακτικού μέλους του Διοικητικού Συμβουλίου του Λιμενικού Ταμείου, τη θέση του οποίου καταλαμβάνει, ύστερα από πρόταση του Δημάρχου Λευκάδας, ο δημοτικός σύμβουλος κ. Γαζής Νικόλαος, ο οποίος προτάθηκε επίσης και για τη θέση του Αντιπρόεδρου του Λιμενικού Ταμείου.
– του δημοτικού συμβούλου κ. Ευτύχιου Ζουριδάκη, από τη θέση του τακτικού μέλους της Πενταμελούς Επιτροπής παρακολούθησης του προγράμματος διαχείρισης αδέσποτων ζώων συντροφιάς, ο οποίος αντικαταστάθηκε από τον δημοτικό σύμβουλο κ. Τσιρογιάννη Γεώργιο.
Οταν ο θεός έχει έμπνευση, δεν κανει ποτέ λάθος!!!! Αρκει να βαλει το χέρι της η Παναγια…