Στη λιμνοθάλασσα της Λευκάδας σήμερα το μεσημέρι
Ηλιόλουστη χειμωνιάτικη μέρα η σημερινή, απ΄ αυτές που κάνουν τους βορειοευρωπαίους με το δίκιο τους να μας ζηλεύουν, με το θερμόμετρο στον πληροφοριακό πίνακα-πάνελ με τα ηλεκτρονικά μηνύματα του δήμου Λευκάδας στην παραλία της πόλης να δείχνει 26 βαθμούς Κελσίου.
Τα έχει αυτά τα καλά ο τόπος μας, βοηθούν να ξεφεύγει κανείς από την γενικότερη κατήφεια των ημερών. Ευκαιρία, λοιπόν, για μια βόλτα στη λιμνοθάλασσα που ποτέ δεν την μπουχτίζεις με τις απρόσμενες κάθε φορά εναλλαγές της…