Πραγματοποιήθηκαν σήμερα τα εγκαίνια της βιβλιοθήκης του Νοσοκομείου Λευκάδας
Πραγματοποιήθηκαν σήμερα τα εγκαίνια της βιβλιοθήκης του Γενικού Νοσοκομείου Λευκάδας παρουσία του Γενικού Γραμματέα του Υπουργείου Υγείας κ. Ιωάννη Κωτσιόπουλου, του Διοικητή της 6ης Υ.Π.Ε. κ. Ιωάννη Καρβέλη, του Διοικητή του Νοσοκομείου κ. Ιωάννη Μπάκαβου και του προσωπικού του Γ.Ν. Λευκάδας.
Τον αγιασμό τέλεσε Μητροπολίτης Λευκάδος και Ιθάκης κ. Θεόφιλος, ενώ στην εκδήλωση παρέστη και ο βουλευτής Λευκάδας κ. Θανάσης Καββαδάς, σύμφωνα με τον οποίο «πρόκειται για ένα έργο πολιτισμού και κοινωνικής προσφοράς. Μια προσπάθεια με την βοήθεια Λευκαδιτών εθελοντών και της προέδρου της Win Cancer κας Θεοπίστης Κρυσταλλίδου που οραματίστηκε το έργο αυτό».
Οπως βλέπεται λείπει ο Μάρτης κι ας ειναι σαρακοστή.Γιαυτο και δεν λάμπει η φωτογραφία.Πληροφορίες μου λένε οτι πήγε στα Γιαννενα να συναντήσει δημάρχους και την πρόεδρο της δημοκρατίας για ενα κλίκ αλλά δεν του βγήκε..Κρίμα,κλαύτα Χαράλαμπε που λένε…