Σεμινάριο παραδοσιακών χορών και παραδοσιακό γλέντι από το Στέκι Πολιτισμού Λευκάδας «Αγερμός»
Το 4ο Σεμινάριο Παραδοσιακών Χορών με τους Φωτόπουλο Νίκο (χωριά Δυτικής Μακεδονίας) και Γιάννη Λεντάκη (Κάρπαθος και νότια Δωδεκάνησος) διοργανώνει την Παρασκευή 25 και το Σάββατο 26 Μάρτη 2022 το Στέκι Πολιτισμού Λευκάδας «Αγερμός».
Το Σάββατο 26 Μάρτη, ώρα 21:30, θα ακολουθήσει Παραδοσιακό Γλέντι στο Κτήμα Γαζή στην Κατούνα Λευκάδας. Συντροφιά στους καλεσμένους θα κρατήσει το μουσικό σχήμα «Μπάντα Τέτοια»
Δηλώσεις συμμετοχής – κρατήσεις έως 20 Μάρτη στο τηλέφωνο 6972451173.