Πρέβεζα: Διαδ. δράση των ΚΕΠ Υγείας για την πρόληψη ανευρυσμάτων και καρδιαγγειακών νοσημάτων
Το Δημοτικό Κέντρο Πρόληψης Υγείας Δήμου Πρέβεζας σας προσκαλεί σε Διαδικτυακή Δράση των ΚΕΠ Υγείας, με θέμα «Πρόληψη Ανευρύσματος Κοιλιακής Αορτής, θεραπεία μικρής διαμέτρου ανευρυσμάτων, Καρδιαγγειακά νοσήματα «Όσα πρέπει να γνωρίζουμε», που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 31 Μαρτίου, στις 12.00 μμ.
Η Δράση τελεί υπό την Αιγίδα της Περιφέρειας Αττικής του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών και του Παγκύπριου Ιατρικού Συλλόγου και απευθύνεται σε όλους τους Δημότες, και έχει σκοπό την ευαισθητοποίηση και ενημέρωση τους για το Ανεύρυσμα και τους καρδιαγγειακούς κινδύνους.
Η συμμετοχή είναι δωρεάν!
Η δράση θα μεταδίδεται για τους Δημότες ζωντανά στο Zoom https://us06web.zoom.us/j/86753232891 και στο Facebook του ΚΕΠ Υγείας Κεντρική Δομή (https://www.facebook.com/kentrikidomikepygeias).
(Δημοτική Ραδιοφωνία Πρέβεζας)