Από την σημερινή πεζοπορία στον Βουρνικά
Γύρω στα 15 άτομα, μεταξύ των οποίων και δύο Νικιανιώτισσες, η Βάσω και η Λίνα, πήραν μέρος στην πεζοπορία στον Βουρνικά, που διοργάνωσε το πρωί του Σαββάτου 26 Μάρτη 2022 ο Σύλλογος Επαγγελματιών Τουρισμού Βασιλικής.
Όπως γράφει ο Ορφέας Οικονομίδης σε σχετική ανάρτηση που κοινοποιήθηκε στη δημόσια ομάδα «Λευκαδίτικα Νέα» που διατηρεί η σελίδα μας στο facebook, «όλοι έμειναν ευχαριστημένοι από την σημερινή πεζοπορία. Είχαμε την τύχη να επισκεφθούμε τον Ναό του Αγίου Ιωάννη Προδρόμου των Καραβιάδων στον Βουρνικά, περάσαμε από όμορφα μονοπάτια, είδαμε όμορφα τοπία και θαυμάσαμε την Μόνη του Αγίου Ιωάννη στο Ροδάκι. Επόμενη πεζοπορία 16 ή 17 Απριλίου».
(Οι φωτογραφίες, εκτός τριών, είναι του Ορφέα Οικονομίδη)