Αύριο, Κυριακή 3 Απρίλη 2022, ο 1ος αγώνας στο μονοπάτι των πηγών στον Σύβρο
Όπως ανακοινώνουν ο Σύλλογος Επαγγελματιών Τουρισμού Βασιλικής και ο Πολιτιστικός Σύλλογος Σύβρου «Αντελικός» που συνδιοργανώνουν τον 1ο αγώνα με την επωνυμία «Sivros Lefkada – Pathway of Springs«, όλα είναι έτοιμα για αύριο, Κυριακή 3 Απρίλη 2022, που θα διεξαχθεί ο αγώνας των 10.000 μέτρων με ώρα εκκίνησης στις 10.00 το πρωί.
Όλα τα μαγαζιά του χωριού στήριξαν την διοργάνωση και θα είναι ανοιχτά από νωρίς.
Ευχαριστούν τα ιατρεία Ιassist, που από το πρωί θα κάνουν δωρεάν rapid test σε όλους τουs συμμετέχοντεςs του αγώνα και τους εθελοντές, καθώς η υγεία όλων των συμμετεχόντων, εθελοντών και κατοίκων του Σύβρου, είναι άμεση προτεραιότητα της διοργάνωσης.