Καρυά: Μαθηματικές δραστηριότητες για παιδιά των τελευταίων τάξεων Δημοτικού και 1ης και 2ας Γυμνασίου
Ο Μουσικοφιλολογικός Όμιλος «Ο Απόλλων» Καρυάς με την στήριξη του Πολιτιστικού Συλλόγου Σφακιωτών «Ο Φωτεινός» διοργανώνουν «Μαθηματικές δραστηριότητες» που απευθύνονται σε παιδιά της 4ης-5ης-6ης τάξης Δημοτικού καθώς και σε παιδιά της 1ης και 2ας Γυμνασίου.
Οι δραστηριότητες ξεκινούν από την Κυριακή 8 Μαΐου 2022, τις ώρες 9.00-12.00 π.μ., θα διαρκέσουν 6 εβδομάδες και θα διεξαχθούν στην Στέγη Ιστορίας και Πολιτισμού Καρυάς, στην αίθουσα αναπαράστασης παλαιού Δημοτικού σχολείου.
Σημειώνεται ότι η δράση είναι ΔΩΡΕΑΝ και δεν πρόκειται για κοινωνικό φροντιστήριο. Η παρακολούθηση θα γίνεται με επίδειξη του σχολικού rapid test.