Δημοτική αντιπροσωπεία θα επισκεφτεί την πόλη Λεκάτ της Γαλλίας
Δημοτική αντιπροσωπεία αποτελούμενη από τον Αντιδήμαρχο κ. Αναστάσιο Γαζή και την ειδική συνεργάτιδα του Δημάρχου κ. Ιωάννα Φίλιππα θα επισκεφτεί, ύστερα από πρόσκληση του Δημάρχου, την αδελφοποιημένη από το 2001 με την Λευκάδα πόλη LEUCATE της Γαλλίας, προκειμένου να παρευρεθεί στις εκδηλώσεις πόλης με τον τίτλο “Mondial du Vent” που λαμβάνουν χώρα κάθε χρόνο και θα πραγματοποιηθούν φέτος από τις 24 Απριλίου έως και την 1 Μαΐου 2022.
Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων θα υπάρξουν συναντήσεις με τον Δήμαρχο και το Δημοτικό Συμβούλιο της LEUCATE και παράγοντες του πολιτισμού, του τουρισμού, της εκπαίδευσης και του αθλητισμού.
Η αναχώρηση της αντιπροσωπείας θα γίνει στις 26 Απριλίου 2022 από την Λευκάδα, μετάβαση στον Αερολιμένα Ακτίου και μετακίνηση αεροπορικώς από το Άκτιο στην LEUCATE Γαλλίας (μέσω Παρισιού, οικονομικός ναύλος). Η επιστροφή την 1η Μαΐου 2022 αεροπορικώς από τη LEUCATE Γαλλίας, μέσω Βαρκελώνης-Ισπανία στον Αερολιμένα Ακτίου (οικονομικός ναύλος) και κατόπιν Λευκάδα. Τα έξοδα φιλοξενίας (διαμονής και διατροφής) θα καλυφθούν από τον Δήμο της πόλης LEUCATE.