Κάλεσμα της ΕΛΜΕ Λευκάδας στην απεργία στις 6 Απρίλη
Όλοι και όλες συμμετέχουμε στην 24ωρη πανελλαδική πανεργατική γενική απεργία την Τετάρτη 6 Απρίλη
Στην πανελλαδική πανεργατική γενική απεργία την Τετάρτη 6 Απριλίου και στην απεργιακή συγκέντρωση στις 11 π.μ. στην Πλατεία Αγίου Μηνά καλεί το ΔΣ της ΕΛΜΕ Λευκάδας. Σε ανακοίνωσή του αναφέρει:
Συμμετέχουμε όλοι και όλες μαζικά στην πανελλαδική πανεργατική γενική απεργία την Τετάρτη 6 Απριλίου και στην απεργιακή συγκέντρωση στις 11 π.μ. στην Πλατεία Αγίου Μηνά.
Η συμμετοχή μας στην 24ωρη απεργία είναι θέμα τιμής και αξιοπρέπειας για τον κλάδο μας στον αγώνα για την υπεράσπιση της Δημόσιας εκπαίδευσης και για να ζούμε με αξιοπρέπεια από τον μισθό μας!
Ως εδώ με την ακρίβεια, τη δουλειά χωρίς δικαιώματα, να σταματήσει η συμμετοχή της Ελλάδας στον πόλεμο!
Το ΔΣ της ΕΛΜΕ Λευκάδας