Βλάβη στο δίκτυο ύδρευσης στο κέντρο της Νικιάνας
Μία ακόμη βλάβη στο δίκτυο ύδρευσης στο κέντρο της Νικιάνας, στο ύψος της καφετέριας του Θεοδόση Σούνδια (Ματσούκα), έγινε αισθητή το βράδυ της Δευτέρας 11 Απριλίου 2022.
Δεν γνωρίζουμε αν η βλάβη έχει να κάνει με τον αγωγό του Συνδέσμου Ύδρευσης (κεντρικό αγωγό) ή με το εσωτερικό δίκτυο ύδρευσης του χωριού αλλά σε κάθε περίπτωση το νερό που χύνεται στον επαρχιακό δρόμο είναι πολύ και εφιστάται η προσοχή των οδηγών στο συγκεκριμένο κομμάτι του δρόμου.