Η περιφορά του Επιταφίου του ενοριακού ναού της Νικιάνας Λευκάδας
Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η περιφορά του Επιταφίου στον ενοριακό ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος στη Νικιάνα Λευκάδας με την πομπή να φθάνει μέχρι το λιμάνι του χωριού.
Όπως συνηθίζεται τα τελευταία χρόνια ο Επιτάφιος θα παραμείνει στολισμένος μέσα στην εκκλησία μέχρι την Ανάληψη, με τους προσκυνητές να παίρνουν τα άνθη από το χέρι του ιερέα και όχι από το κουβούκλιο του Επιταφίου.