Σήμερα η συγκέντρωση έξω από το Δημαρχείο ενάντια στην μακροχρόνια παραχώρηση του Τουρ. Περιπτέρου
Σήμερα Τρίτη 30 Αυγούστου 2022, στις 3.00 το απόγευμα, στο Διοικητήριο Λευκάδας, θα πραγματοποιηθεί η μονοθεματική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου με θέμα: Ενημέρωση – συζήτηση και λήψη απόφασης/κατεύθυνσης προς το ΔΛΤ για τον υπό εξέλιξη διαγωνισμό μακροχρόνιας παραχώρησης του Τουριστικού Περίπτερου στο Κάστρο Αγίας Μαύρας.
Σε συγκέντρωση έξω από το Δημαρχείο καλούν το Εργατικό Κέντρο Λευκάδας-Βόνιτσας, ο Σύλλογος Εργαζομένων του Νοσοκομείου Λευκάδας, η δημοτική παράταξη Αγωνιστικό Μέτωπο Λευκάδας και η Πρωτοβουλία για τη Διάσωση της Περιοχής του Κάστρου, με απαίτηση μεταξύ άλλων να ανακληθούν οι αποφάσεις που αφορούν την παραχώρηση του τουριστικού περιπτέρου.