Συναυλία με τη Ζωή Τηγανούρια στο Κηποθέατρο «Άγγελος Σικελιανός»
Την Τετάρτη 7 Σεπτεμβρίου 2022, στις 21:00, στο Κηποθέατρο «Άγγελος Σικελιανός», θα πραγματοποιηθεί συναυλία με τη μουσικοσυνθέτρια Ζωή Τηγανούρια με τίτλο ««Σμύρνη» το Παρίσι του Λεβάντε».
Η μουσικοσυνθέτις, μέσα από ορχηστρικές μελωδίες, αφηγηματικά κείμενα και τραγούδια που μιλούν στις καρδιές και τις συνειδήσεις, μας ταξιδεύει στη Σμύρνη του 1922 με τη συμμετοχή αξιόλογων μουσικών και ερμηνευτών.
Η είσοδος είναι ελεύθερη. Συνδιοργάνωση: Δήμος Λευκάδας – ΠΕΔΙΝ (Περιφερειακή Ένωση Δήμων Ιονίων Νήσων).