Μετάλλια για τον «Εύαθλο» στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kick Boxing
Η αποστολή του Αθλητικού Συλλόγου Kick Boxing «Εύαθλος» Λευκάδας επέστρεψε από το Ηράκλειο Κρήτης με ένα χρυσό και ένα χάλκινο μετάλλιο, αφού συμμετείχε με τρεις αθλητές – αθλήτριες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη από τις 8 μέχρι και τις 11 Δεκεμβρίου.
Αναλυτικά, ο Διγενής Δημήτριος κατέκτησε μετά από δυνατούς αγώνες το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία του στο light contact και ο Γαλιάτσος Σπυρίδων το χάλκινο στην κατηγορία του στο Kick light. Τέλος, πολύ καλή η προσπάθεια της Βεργίνη Μαρίας, η οποία κατέλαβε την 5η θέση στο light contact και στο Kick light.
Ο σύλλογος συγχαίρει τους αθλητές καθώς και τον προπονητή Καββαδία Ευστάθιο που 12 χρόνια οδηγεί το σύλλογο στις επίσημες διοργανώσεις με πολύ καλές επιδόσεις και μετάλλια.