Χριστουγεννιάτικες εορταγορές από το ΕΠΑΛ και το Μουσικό Σχολείο
Λίγο πριν την τελική ευθεία των εορτών των Χριστουγέννων όλοι προετοιμάζονται να τις υποδεχθούν με χαμόγελο και κέφι. Για τα σχολεία της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης είναι επίσης η εποχή των Χριστουγεννιάτικων εορταγορών.
Στο πλαίσιο αυτό σήμερα, Σάββατο 17 Δεκέμβρη 2022, τα παιδιά του ΕΠΑΛ Λευκάδας είχαν στήσει τον πάγκο τους στον κεντρικό πεζόδρομο, έξω από την Εθνική Τράπεζα, ενώ η σαφώς μεγαλύτερη σχολική οικογένεια του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας βρισκόταν στην κεντρική πλατεία όπου η Μπατίνα, η Χορωδία, το σύνολο Κρουστών και το σύνολο «Balkan» του σχολείου παρουσίασαν Χριστουγεννιάτικες μελωδίες.