Χριστουγεννιάτικα κάλαντα από την Αγιομαυρίτικη Παρέα και την Φιλαρμονική
Με επιτυχία η παιδική γιορτή του Εργατικού Κέντρου στον κεντρικό πεζόδρομο της πόλης της Λευκάδας
Αυξημένη ήταν σήμερα, παραμονή Χριστουγέννων, η κίνηση στον κεντρικό πεζόδρομο της πόλης της Λευκάδας με τις πολλές ομάδες παιδιών που έψαλλαν τα κάλαντα να δίνουν τον τόνο.
Λίγο πριν το μεσημέρι τα κάλαντα «τραγούδησε» η Αγιομαυρίτικη Παρέα μαζί με κανταδόρους της Νέας Χορωδίας που είπαν επίσης και γνωστά χριστουγεννιάτικα τραγούδια.
Την σκυτάλη πήρε κατόπιν η Φιλαρμονική Εταιρεία Λευκάδας που παιάνισε με τη σειρά της τα Χριστουγεννιάτικα κάλαντα.
Κοσμοσυρροή σημειώθηκε τέλος στην παιδική γιορτή που διοργάνωσε το Εργατικό Κέντρο Λευκάδας-Βόνιτσας στο ύψος της εκκλησίας του Παντοκράτορα με πρωταγωνιστές τους Μπου και Μπο που έκαναν για τα παιδιά μπαλονοκατασκευές και face painting.