Καθίζηση και ρηγματώσεις στο δρόμο προς τη Μονή των Αγίων Πατέρων
Καθίζηση και ρηγματώσεις σημειώθηκαν στο δρόμο που συνδέει τη Νικιάνα με τους ορεινούς οικισμούς της Κοινότητας Αλεξάνδρου στο ύψος της Μονής των Αγίων Πατέρων. Εξ όσων γνωρίζουμε ο Δήμος Λευκάδας είναι ενήμερος.
Ένας δρόμος που έχει γίνει εδώ και δεκαετίες με μεγάλο όμως κυκλοφοριακό φόρτο ιδιαίτερα τους καλοκαιρινούς μήνες, ενώ όπως μας γράφει αναγνώστης που μας έστειλε τις φωτογραφίες έχει δει ο ίδιος ακόμη και φορτωμένα φορτηγά να περνούν από το σημείο αυτό.