Αγιασμός και κοπή πίτας στην Πυροσβεστική
Αγιασμός και κοπή πίτας για τους πυροσβέστες του Νόμου Λευκάδος πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2023 στις εγκαταστάσεις της Πυροσβεστικής, με τις ευλογίες του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Λευκάδος και Ιθάκης κ. Θεόφιλου.
Με την παρουσία τους τίμησαν την εκδήλωση ο Βουλευτής Αθανάσιος Καββαδάς, ο Αντιπεριφερειάρχης Ανδρέας Κτενάς, ο Προϊστάμενος Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Γεώργιος Τσιρογιάννης και η Λιμενάρχης κ. Ελευθερία Ρούσου.