Συνεδριάζει την Μ. Τρίτη 11 Απρίλη 2023 η Οικονομική Επιτροπή του Δήμου Λευκάδας
Συνεδριάζει την Μ. Τρίτη 11 Απρίλη 2023, στις 11:00 π.μ., δια ζώσης, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα η Οικονομική Επιτροπή του Δήμου Λευκάδας:
ΘΕΜΑ 1ο: Απόφαση Ο.Ε. για έγκριση μελέτης, τευχών δημοπράτησης, τρόπος εκτέλεσης και συγκρότηση επιτροπής διαπραγμάτευσης του έργου: «ΑΝΟΡΥΞΗ ΓΕΩΤΡΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΚΑΡΤΕΡΙ ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ» πρ/σμού 129.945,80 € με ΦΠΑ. Εισηγητής: Χαρίλαος Σολδάτος, Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 2ο: Απόφαση Ο.Ε. για έγκριση των όρων διακήρυξης και καθορισμό ημερομηνίας δημοπράτησης ανοιχτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού του έργου: «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΟΔΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΛΕΥΚΑΔΑΣ», με προϋπολογισμό 2.259.998,00 € με Φ.Π.Α. Εισηγητής: Σπυρίδων Λύγδας, Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 3ο: Απόφαση Ο.Ε. για συγκρότηση επιτροπής διενέργειας ηλεκτρονικού διαγωνισμού του έργου: «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΟΔΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΛΕΥΚΑΔΑΣ», με προϋπολογισμό 2.259.998,00 € με Φ.Π.Α. Εισηγητής: Σπυρίδων Λύγδας, Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 4ο: Απόφαση Ο.Ε. για καθορισμό των όρων διακήρυξης των προς παραχώρηση τμημάτων αιγιαλού και παραλίας με δημοπρασία στις Δημοτικές Ενότητες Λευκάδας – Απολλωνίων για τοποθέτηση ομπρελών ξαπλωστρών έτους 2023. Εισηγητής: Αναστάσιος Γαζής, Πρόεδρος Ο.Ε., Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 5ο: Απόφαση Ο.Ε. για την επικύρωση του αποτελέσματος της δημοπρασίας που έγινε την 04.04.2023 για την εκποίηση των κατεστραμμένων κάδων καθαριότητας και λοιπών μεταλλικών αντικειμένων Δήμου Λευκάδας. Εισηγητής: Αναστάσιος Γαζής, Πρόεδρος Ο.Ε., Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 6ο: Απόφαση Ο.Ε. περί εξειδίκευσης πιστώσεων σύμφωνα με το άρθρο 203 του Ν.4555/2018 (ΦΕΚ 133Α/19-7-2018). Εισηγητής: Αναστάσιος Γαζής, Πρόεδρος Ο.Ε., Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 7ο: Απόφαση Ο.Ε. για έγκριση πρακτικού Επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού και αξιολόγησης προσφορών για την «προμήθεια εξοπλισμού μεταφοράς-μεταφόρτωσης αστικών αποβλήτων» για τον Δήμο Μεγανησίου. Εισηγητής: Αναστάσιος Γαζής, Πρόεδρος Ο.Ε., Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 8ο: Απόφαση Ο.Ε. για έγκριση κίνησης εκτός ορίων Νομού, υπηρεσιακών οχημάτων Δήμου Λευκάδας. Εισηγητής: Σπυρίδων Λύγδας, Αντιδήμαρχος