Στην 9η Γιορτή Χορού στα Τρίκαλα πήρε μέρος το εφηβικό τμήμα του «Αλέξανδρου» Νυδριού
Το Σάββατο, 8 April;ioy 2023, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νυδριού και Περιχώρων «ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ” συμμετείχε στην 9η γιορτή χορού (Πανελλήνιο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών) Τρικάλων με το εφηβικό τμήμα, όπου υπεύθυνη χοροδιδασκάλα είναι η κα. Πένυ Τσερέ.
Την εκδήλωση διοργάνωσε το Κέντρο Χορού «ΤΡΙΚΚΗ» σε συνδιοργάνωση με τον δήμο Τρικκαίων.