Νικήτρια βγήκε η 26χρονη πολυτραυματίας του σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη
Εξιτήριο πήρε, μετά από 44 ημέρες νοσηλείας, από το νοσοκομείο «Παπανικολάου» της Θεσσαλονίκης η 26χρονη πολυτραυματίας του σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη.
Σημειώνεται πως η κοπέλα βρισκόταν στο δεύτερο βαγόνι του τρένου και μεταφέρθηκε για νοσηλεία έχοντας πολλαπλά τραύματα και εγκαύματα, ενώ χρειάστηκε η διασωλήνωσή της αλλά και να τεθεί σε καταστολή στην Α΄ ΜΕΘ εγκαυμάτων.
Πριν από περίπου 15 ημέρες εξήλθε από το κώμα αλλά και τη ΜΕΘ και πλέον βγήκε από το νοσοκομείο ωστόσο, όπως έγινε γνωστό, θα υπάρχει τακτική παρακολούθησή της από τους γιατρούς ώστε να διαπιστωθεί η πορεία της υγείας της.
(902.gr)