Οι πρώτοι για φέτος καλοκαιρινοί κολυμβητές που βλέπουμε
Είναι οι πρώτοι καλοκαιρινοί κολυμβητές που βλέπουμε για τη φετινή σεζόν. Στην παραλία «Λιμνί» Νικιάνας, που κατακλύζεται κάθε καλοκαίρι από ντόπιους και επισκέπτες του χωριού. Πάντως η απάντηση στο ερώτημά μας ήταν ότι η θάλασσα είναι ακόμη κρύα.
Ως προς τα άλλα φαίνεται να μπήκε κόσμος στο νησί μας για το Πάσχα. Αυξημένη είναι κίνηση στον ανατολικό παραλιακό άξονα, ενώ κάποια καταλύματα έχουν ανοίξει και φιλοξενούν κόσμο.