Έχασε από τον Αιολικό Μυτιλήνης στη Λευκάδα ο Τηλυκράτης | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Ιουν 11th, 2023

Έχασε από τον Αιολικό Μυτιλήνης στη Λευκάδα ο Τηλυκράτης

2_tilikratis_aiolikos

Σε ένα δυνατό και γεμάτο φάσεις παιγνίδι το απόγευμα της Κυριακής 11 Ιουνίου 2023, στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας «Πλάτωνας Γρηγόρης», για την 7η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ ανόδου στη Super League 2, ο Τηλυκράτης έχασε από τον Αιολικό Μυτιλήνης με σκορ 2-1.

1_tilikratis_aiolikos

Ο Αιολικός προηγήθηκε στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης ύστερα από ξαφνική αντεπίθεση με το γκολ να σημειώνει για τους φιλοξενούμενους με σουτ ο Βαγγέλης Μακρής ύστερα από σέντρα του Βαγγέλη Πλατέλλα. Στο 59ο λεπτό ο Τηλυκράτης ισοφάρισε με κεφαλιά του Γιώργου Τακίδη ύστερα από χτύπημα φάουλ. Το νικητήριο γκολ για τον Αιολικό σημείωσε και πάλι στο 90ο λεπτό ο Βαγγέλης Μακρής μετά από σέντρα του Μιχάλη Άνθη.

Από το 84ο λεπτό και μετά ο Τηλυκράτης έπαιζε με 10 παίχτες μετά την αποβολή με κόκκινη κάρτα του Κλάιντι Τόσκα.

Μετά το τέλος του αγώνα έγινε η απονομή του κυπέλλου πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.