Δήμος Αγρινίου: Ποτίστρες με νερό για τα αδέσποτα
Σε όλες τις υπηρεσίες του Δήμου & σε όλα τα κτίρια των Τοπικών Κοινοτήτων
Ιδιαίτερη μέριμνα λαμβάνει ο Δήμος Αγρινίου και η αρμόδια Διεύθυνση Τοπικής Οικονομίας και Ανάπτυξης για την φροντίδα των τετράποδων φίλων ώστε να αποφύγουν τον κίνδυνο της θερμοπληξίας.
Σε όλα τα κτίρια που στεγάζονται Υπηρεσίες του Δήμου καθώς και σε όλα τα κτίρια των Τοπικών Κοινοτήτων υπάρχουν ποτίστρες με νερό για τα αδέσποτα της πόλης, τα οποία συνεχώς θα ανεφοδιάζονται.
Ο Αντιδήμαρχος Αγρινίου Πάνος Μαρνέζος καλεί τους πολίτες, οι οποίοι θα αντιληφθούν αδέσποτο ζώο σε ανάγκη, να επικοινωνήσουν με την υπηρεσία ώστε ν ́ ακολουθηθεί η προβλεπόμενη διαδικασία. Τα τηλέφωνα επικοινωνίας είναι: 2641-363455 και 6906191824.
(TA NEA της Αιτωλοακαρνανίας)