Ολοκληρώθηκε η επιχείρηση απεγκλωβισμού Γερμανού τουρίστα από το Φαράγγι της Μέλισσας
Η Π.Υ. Λευκάδας πραγματοποίησε το πρωί της Δευτέρας 21 Αυγούστου 2023, στις 09:40, επιχείρηση απεγκλωβισμού Γερμανού τουρίστα από το Φαράγγι της Μέλισσας, ο οποίος προσπάθησε να προσεγγίσει το φαράγγι από την πλευρά της Απόλπαινας.
Για το σκοπό αυτό συγκροτήθηκε ομάδα από 4 πυροσβέστες οι οποίοι με την χρήση ορειβατικού εξοπλισμού απεγκλώβισαν τον άνδρα από βραχώδη περιοχή και τον οδήγησαν σώο στο κατάλυμά του.
Η επιχείρηση ολοκληρώθηκε στις 13:30.
Λογαριασμό του έστειλε του Γερμαναρά ??