Με μεγάλη προσέλευση φίλων, μελών του και επισήμων η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του «Ορφέα» Λευκάδας
Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής 26 Ιανουαρίου 2024, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου και 3ου Δημοτικού Σχολείου Λευκάδας, με μεγάλη προσέλευση φίλων και μελών του καθώς και επίσημων προσκεκλημένων, μεταξύ των οποίων ο βουλευτής Λευκάδας, κ. Αθανάσιος Καββαδάς, ο Δήμαρχος Λευκάδας, κ. Ξενοφών Βεργίνης, ο πρώην Δήμαρχος Λευκάδας, κ. Χαράλαμπος Καλός, ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου, κ. Σωτήρης Σκιαδαρέσης, κ.ά. η εκδήλωση κοπής της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του Μουσικοφιλολογικόυ Ομίλου «ΟΡΦΕΥΣ» Λευκάδας.
Την πίτα ευλόγησε ο Αρχιμανδρίτης π. Σπυρίδων Μπούρης συνεπικουρούμενος από ιερείς της τοπικής εκκλησίας, ενώ παρέστη ακόμη ο αρχιμανδρίτης Νικηφόρος, Ηγούμενος της Ι. Μ. Φανερωμένης Λευκάδος.
Οι φωτογραφίες είναι του Κώστα Κατωπόδη και έχουν κοινοποιηθεί στη δημόσια ομάδα «Λευκαδίτικα Νέα» που διατηρεί η σελίδα μας στο facebook. Τον ευχαριστούμε.
Καιρος ειναι να μαθει αυτος ο πρόεδρος, πού βρίσκεται πρόεδρος, κι οτι δεν ειναι ολα ισωμα. Μια φορα το χρονο κοβει πίτα,ας μάθει δυό λέξεις κι ας αρθρώσει όσα χρειάζονται χωρις περιτες κουβεντες και δήθεν αστειάκια. Ας μιλούσε ενα άλλο μέλος του συμβουλίου. Η αντίστοιχη εκδήλωση της Ν.Χορωδίας είχε επίπεδο. Εδω διασώθη μόνο η μαντολινάτα
Τον Θερμό τον κάλεσε ο πρόεδρος;