Εθελοντική Αιμοδοσία του 1ου Ημερήσιου ΕΠΑΛ Λευκάδας την Τρίτη 12 Μάρτη
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το 1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Λευκάδας, συνεχίζει για 3η χρονιά να αποτελεί ζωντανό παράδειγμα εθελοντισμού και κοινωνικής προσφοράς! Την ερχόμενη Τρίτη στις 12 Μαρτίου 2024 θα πραγματοποιηθεί Εθελοντική Αιμοδοσία στο σχολείο μας, με την ενεργή συμμετοχή των μαθητών και την στήριξη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων της σχολικής μας μονάδας.
Η αιμοδοσία θα γίνει στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του σχολείου, από τις 9:30 π.μ έως τις 13:00 μ.μ από το Τμήμα Αιμοληψίας του Γενικού Νοσοκομείου Λευκάδας.
Παρακαλούμε όσους από εσάς επιθυμούν και μπορούν να συμμετάσχουν στην αιμοδοσία να προσέλθουν στο σχολείο έγκαιρα, ελαφρά φαγωμένοι. Επισυνάπτουμε ενημερωτικό υλικό από το ΕΚΕΑ (Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας) καθώς και την αφίσα που δημιούργησαν οι μαθητές του 1ου Ημερήσιου ΕΠΑΛ Λευκάδας.
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.
Για το 1ο Ημερήσιο ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας
Η Διευθύντρια
Αθηνά Γκρίτζα
ΠΕ 86 Πληροφορικής
Τηλ: 2645023320, 2645023327, 2645029492
email: mail@1epal-lefkad.lef.sch.gr
website: http://1epal-lefkad.lef.sch.gr