Καρυά Λευκάδας: 15η Γιορτή Παραδοσιακών Χορών Νεανικών Χορευτικών Τμημάτων
Ο Μουσικοφιλολογικός Όμιλος Καρυάς Λευκάδας «ο Απόλλων» διοργανώνει την Παρασκευή 5 και το Σάββατο 6 Ιουλίου, στις 20:00, στη Στέγη Ιστορίας και Πολιτισμού Καρυάς, την 15η Γιορτή Παραδοσιακών Χορών Νεανικών Χορευτικών Τμημάτων.
Συμμετέχουν: Πολιτιστικός Σύλλογος Γαλατά Τριζοινίας «οι Φίλοι της Παράδοσης», Χορευτικός Όμιλος Πολυγύρου Χαλκιδικής «Έξι Βρύσες», Στέκι Πολιτισμού Λευκάδας «Αγερμός», Πολιτιστικός Σύλλογος Πλαγιάς «Κεχρωπία», Μουσικοφιλολογικός Όμιλος Λευκάδας «Ορφεύς», Πολιτιστικός Σύλλογος Νυδριού και Περιχώρων «Αλέξανδρος», Πολιτιστικός Σύλλογος Θρακών Κομοτηνής και ο Μουσικοφιλολογικός Όμιλος Καρυάς «ο Απόλλων».