Ενημερωτικά φυλλάδια για την οδική ασφάλεια, διένειμαν αστυνομικοί του Τμήματος Τροχαίας Λευκάδας
Ενημερωτικά φυλλάδια για την οδική ασφάλεια, διένειμαν αστυνομικοί του Τμήματος Τροχαίας Λευκάδας, το πρωί του Σαββάτου (27-07-2024), σε οδηγούς οχημάτων, επισκέπτες και μόνιμους κάτοικους του νησιού, στο πλαίσιο κοινής δράσης με το Επιμελητήριο Λευκάδας.
Τα ενημερωτικά φυλλάδια περιέχουν συμβουλές, για ασφαλείς μετακινήσεις ενόψει των καλοκαιρινών διακοπών τους.
Με γνώμονα και βασική προτεραιότητα την πρόληψη τροχαίων ατυχημάτων, λόγω της αυξημένης κίνησης οχημάτων στο οδικό δίκτυο του νησιού, οι αστυνομικοί υπενθύμισαν στους οδηγούς χρήσιμες συμβουλές για ασφαλή οδήγηση.