Ένα ακόμη τροχαίο σε διάβαση πεζών στο κέντρο της Νικιάνας
Ένα ακόμη τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε το απόγευμα της Δευτέρας 29 Ιουλίου σε διάβαση πεζών στη Νικιάνα Λευκάδας.
Πάλι στο κέντρο του χωριού, αλλά αυτή τη φορά στη δεύτερη διάβαση πεζών που βρίσκεται απέναντι από το κοινοτικό κατάστημα, λίγο πριν το στενό της εκκλησίας.
Το τροχαίο ήταν όμοιο με τα δύο προηγούμενα που έχουν συμβεί ως ώρας σε διαβάσεις πεζών στο κέντρο του χωριού και έχουν υποπέσει στην αντίληψή μας. Αλλοδαπός οδηγός ρουμανικής καταγωγής σταμάτησε στη διάβαση πεζών για να δώσει προτεραιότητα σε άτομα που ήθελαν να διαβούν τον δρόμο όταν το όχημα που ακολουθούσε έπεσε πάνω του.