Ξανά νίκη με «πεντάρα» ο Τηλυκράτης – Λύγισε στα Ρόκκα ο Οδυσσέας
Περίπατο έκανε σήμερα το απόγευμα στη 13η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Δ” Εθνικής κατηγορίας ο Τηλυκράτης στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας με αντίπαλο τον Θρίαμβο Λούρου. Συντριπτική νίκη, με δεύτερη συνεχόμενη «πεντάρα», χωρίς να αφήσει καν περιθώρια αυτή τη φορά στην αντίπαλη ομάδα για το «γκολ της τιμής». Ο Τηλυκράτης παραμένει έτσι αήττητος με 33 βαθμούς στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με 3 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο του ομίλου Όλυμπο Κέρκυρας.
Τα γκολ για τον Τηλυκράτη σημείωσαν οι: Τσιούνης (20′ και 28′), Θεράπος (58′), Παπανίκου (67′) και Καρακατσάνης (89′).
Τηλυκράτης: Μαλαμής, Παπανίκου (70 Σιαπέρας), Αχείμαστος, Μπερερής, Τέλλος, Χριστοδούλου, Νάκος (64′ Καλογερής), Κτενάς (80′ Βαρβάτος), Τσιούνης, Καρακατσάνης, Θεράπος.
Ο Οδυσσέας αντίθετα που βρέθηκε φιλοξενούμενος του Αστέρα στα Ρόκκα Άρτας έχασε στην εκπνοή σχεδόν του αγώνα με σκορ 1-0, όταν ο Χούσος πέτυχε στο 89′ το νικητήριο γκολ της ομάδας του, στερώντας έτσι εναν πολύτιμο βαθμό από την ομάδα του Νυδριού. Ο Οδυσσέας βρίσκεται τώρα με 21 βαθμούς στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου.
Οδυσσέας: Καραγκούνης, Αρέθας, Ματούλας, Ψαρόπουλος, Γεωργάκης, Καλογερής, Μανουσάκης, Μητρόπουλος (90′ Κονιδάρης), Γαζής, Μπόλος (87′ Σχίζας), Λαζανάς.