Το χθεσινό συλλαλητήριο του ΠΑΜΕ και του Εργατικού Κέντρου στην πόλη της Λευκάδας
Πραγματοποιήθηκε χθες το βράδυ στον Αη Μηνά το συλλαλητήριο που διοργάνωσε το ΠΑΜΕ και το Εργατικό Κέντρο Λευκάδας – Βόνιτσας ενάντια στην επίθεση στις Συλλογικές Συμβάσεις, στην ανεργία, στην εκ περιτροπής απασχόληση, στην ακρίβεια, στην εμπορευματοποίηση της Υγείας, της Πρόνοιας, της Παιδείας.
Το χθεσινό συλλαλητήριο ήταν ενταγμένο στο γενικότερο σχεδιασμό των ταξικών δυνάμεων του νησιού μας για την οργάνωση και επιτυχία της απεργίας στις 23 Φλεβάρη, όσο και για την παραπέρα κλιμάκωση της πάλης.
Στο συλλαλητήριο μίλησε ο Πέτρος Ζαβιτσάνος, μέλος της διοίκησης του Σωματείου Οικοδόμων και της Γραμματείας του ΠΑΜΕ. Ακολούθησε πορεία στην Κεντρική Αγορά της πόλης της Λευκάδας με κατάληξη την παραλία.